Шість продуктів довголіття
Шість продуктів довголіття

Шість продуктів довголіття

Лікар назвала шість продуктів, що впливають на тривалість життя

Лікар-дієтолог Маріят Мухіна розповіла про продукти, що продовжують людське життя. До їх списку увійшли в тому числі кисломолочні продукти, чай, помідори.

Лікар повідомила, що ряд продуктів допомагають запобігати захворюванням за рахунок вмісту в них високого рівня антиоксидантів. Тим самим дані продукти продовжують і життя.

Мухіна пояснила, що антиоксиданти захищають клітини організму від руйнівної для них дії вільних радикалів. У клітинах організму завжди присутня якась кількість вільних радикалів – молекул з вільним електроном, що володіють підвищеною здатністю до взаємодії з іншими молекулами. Ці частинки необхідні для здійснення нормальних процесів дихання, обміну речовин, знищення чужорідних бактерій. Однак при підвищенні їх концентрації в організмі клітини піддаються окисленню, яке згубно для них, викликає розвиток запалень, раку.

Лідером за рівнем антиоксидантів, що захищають від дії вільних радикалів, є зелений чай, зазначила дієтолог. За словами Мухіної, чай потрібно пити щодня.

Також лікар рекомендує вживати в їжу фініки. Вони містять багатий набір амінокислот, включаючи вкрай важливий для нервової системи триптофан. Крім того в фініках присутні глутамінова і нікотинова кислоти, завдяки яким підтримується здорова робота ШКТ і відновлюються пошкоджені клітини.

Крім цього лікар радить вживати обліпиху – вона забезпечує організм ретинолом, необхідним для хорошого стану шкіри і здоров’я очей.

Крім зеленого чаю, фініків і обліпихи в список продуктів, що сприяють довгому життю, лікар також внесла кисломолочні вироби, чорницю і помідори.

 

Переглядів: 160
Дата публікації: 22:31 05.10.2019
Контакти
63701, Україна, Харківська обл., м. Куп'янськ, вул. 1-го Травня, 6
057-42-22-182
knp_kcpmd@ukr.net
© Комунальне некомерційне підприємство Куп'янський центр первинної медичної допомоги Куп'янської міської ради Харківської області 2018-2021
BingoBest